Iepirkšanās internetā. Pa lēto ārzemēs – ieteikumi & pieredze

Author : BeatMaster

Mūsdienu tehnoloģijas ir attīstījušas nu jau tik ļoti ierastu lietu ka iepirkšanos internetā. Ja agrāk 90-tajos tas bija sapnis – nopirkt picu internetā, tad tagad tā jau ir vienkārša realitāte.
Piedevām vēl picu piegāde uzstāda savus nosacījumus un piegādā par brīvu, ja nepaspēj laikā. Vai nav fantastika un sapņu īstenošana? Nav gan – izdomai nav robežu un vajag ledusskapi ar automātisko ēdiena piegādi :) Drīz gan jau būs.

Un tā ir. Mēs ejam līdzi laikam un iepirkšanās internetā vairs nav tikai vienkārša preču/pakalpojumu iegāde. Cilvēki kļūst gudri, racionāli un meklē izdevīgāko variantu. Tie izmanto interneta platformu, lai apmierinātu savas vajadzības. Pirkt preces, pakalpojumus, meitenes…

Protams, ne visi ir tādi :) Bet ne par cilvēkiem šoreiz stāsts.

Šoreiz raksts kārajiem santīm, tphu centu pi***, kam ietaupīt katru centu ir mērķis. Iepērkoties internetā un pārsvarā tehniku, elektroniku, vadus, šmotkas, stulbus niekus un adult pildspalvas turētājus (https://www.youtube.com/watch?v=U8tBI9JDGno)

Tātad gribu padalīties savā centu *šanas pieredzē par ārzemu interneta veikaliem un padalīšos vispār ar iepirkšanās pieredzi. Sarindošu secībā – pašlaik aktuālākie, izmantotie.

1) http://www.aliexpress.com

Protams, kurš gan cits. Aliexpress (turpmāk tekstā Ali) jau kādu gadu ir mans favorīts jebkādu nieku iegādē. Cenas ir daudzkārt zemākas kā ebay un apmaksas/supporta politika ir pat labāka. Par visu pēc kārtas.

Jāsāk ar to, ka Aliexpress ir mazs (ķīniešu mērogiem mazs) uzņēmums no lielā Alibaba milža (kurš šogad vēlas kotēties US biržā un pat pārsist Facebook), kas pārdod preces
“mazumtirdzniecībā”. Laikam Ķīnai mazumtirdzniecība skaitās 1-10000 preces, kas LV tirgum (konkrētai precei/modelim) jau ir daudz. Vislabākais ir tas, ka ir iespēja iegādāt gan 1, gan 100 vienības un izvēlēties izdevīgāko pādevēju. Esmu kļuvis par Ali “atkarīgo” un katru dienu atrodu ko jaunu (un diemžēl vai par laimi saslimdinājis arī vēl pāris cilvēku). Esmu atkodis pareizās preču meklēšanas metodes – tur tiešām ir paši lētākie varianti lielākajai daļai ebay preču. Tomēr jābūt racionālam – prece ir jāpameklē ebay (to daru default), lai saprastu kur izdevīgāk pirkt. Bieži arī ebay tirgotāji ir iepirkuši tonnas, piemēram, planšetdatoru maciņu, kuru atdod par cenu, kādu Ali prasa par 100 vienībām uzreiz. Centu bizness. Tāds tas ķīniešiem vienmēr bijis.

Ali laba fīča, ir “Confirm order received/Feedback fīča”. Kas nav ebay (salīdzinu, protams, ar visejošāko veikalu). Tātad tas izpaužas tā.
Tu nopērc preci. Samaksā Ali. Nauda pie pārdevēja NENONĀK. Kamēr prece ir ceļā, tā paliek pie Ali; Tu saņem preci, saproti, ka viss ir labi (vai otrādi – tev nekas nepatīk) – tikmēr pārdevējs $ nesaņem. Protams, ir deadline un termiņi ir minēti un sūta atgādinājuma e-pastus. Bet metode strādā. Kamēr Tu neesi apmierināts ar preci – pārdevējs darīs jebko, lai Tevi “apmierinātu”. Piekritīs daļējam refundam, vai pilnam refundam (pat nesūtot back preci utt), ja precei kautkas nav tā. Atkarīgs kā sarunā. Bet pasākums strādā – pārdevējs ir ieinteresēts, nevis kā ebay – uzreiz saņem piķi caur paypal (un pēc tam problēmu gadījumā pārdevējs nozūd un Tu centies atsist savu piķi no Paypal).
Piemēram, šādā problēmas gadījumā, sarunu ceļā vienā reizē izbesīju pārdevēju un šis atklāja savu profitu. No 11.5$ pirktas baterijas, piegāde esot 4.5$ un profits 1.5$. Tātad baterija maksāja 5.5$.

Nav grūti izrēķināt cik pārdevējs nopelna, piemēram, dienā pārdodot 10, 100 preces. Bet viņam galvenais ir apgrozījums, būt zemākai cenai, būt pirmajam meklēšanas sarakstos pat par centiem, vēsturē jābūt lielam feedback, būt TOP10 – tas uzreiz dod pircēju skaita pieaugumu un attiecīgi peļņu.

Kā dabūt preci lētāk?

1) Jāčeko akcijas Dienas superdeals – http://activities.aliexpress.com/superdeals.php bet tur tirgotāji ir viltīgi. Dažu labu preci laiž 5x lielāku cenu nekā normāli – “ķipa” akcija. Liekas, ir pircēji, kas uzķeras.

2) Speciāli Krievijas tirgum mums draudzīgajā valodā – http://group.aliexpress.com. Šeit tiešām var dabūt haļavu. Akcijas sākas randomā, parasti 10:00 pēc mūsu laika, kad pirmajā tūrē tiek dotas centu cenas labām lietām. Tur ir jābūt aktīvam uz klikšķiem un jāpaspēj nopirkt prece. Reāli – tas ir nereāli (sekundes, divu laikā jāpaspēj saklikšķināt, ierakstīt captcha). Divreiz pats esmu paspējis. Nereāli tāpēc, ka uz šī iespējams sēž visa Ķīna, Krievija. Vājprāta daudz cilvēku. Otrajā tūrē (pēc 3-5min) ir labas akcijas lētāk nekā parastajā Ali (kas jau tā ir labs). Free Shipping ir uz RU, protams 99% tas nozīmē arī LV.

3) Ik pa ~3 mēnešiem Ali taisa globālas akcijas. 50% off precēm, akcijas kuponi, preces par 1$ utt. Šis ir labs laiks, lai iepirktu ko nopietnu pa lēto. Piemēram, šodien skatījos refurbished LG G Pro pirmās paaudzes telefons (nezinātājiem FHD displejs, 4-core CPU, 32GB ROM, 2GB RAM..) par 180$. Akcijas būs tikai 19. augustā (NENOKAVĒJAM – rīt!). Ir vērts iespringt, lai šādu pasākumu izmantotu (iespringt – paciesties līdz datumam) un iegādātos telefonu pa lēto. Latvijā skatījos – telefons maksā ap 320Eur. Refurbished – tas nav svaigs jauns, bet “atjaunots” – pārkrāmēts iepakojums, taču telefons ir kā svaigs, nelietots. Esmu šādi pircis vienu gab – nu nav nekādas atšķirības.
Šajā superakciju periodā var norēķināties arī ar iepriekš iegūtajiem speciāliem kuponiem (piemēram, akcijās, kas būs 19. augustā – līdz šim datumam var paspēlēt primitīvu kuģu flash spēlīti un sakrāt punktus un apmainīt pret kuponu – max 20$ atlaidi pirkumam virs 99$).

Tāpat var paveikties un trāpīt nopirkt ļoti lētas lietas (telefonu, planšetes par pāris $) uz Gaga Deals – akcijas, kura darojas tāpat kā 2) punktā aprakstītajam mehānismam – tiek izliktas max 10 preces par ekstra zemu cenu, jāpaspēj tikai saklikšķināt un nopirkt.
Šādi ir paveicies un esmu ticis pie HTC telefona, planšetes un šadiem tādiem niekiem (kad uz to sēž ntie tūkstoši ķīniešu, krievu un pārējas pasaules). Tādā veidā tiek pārodotas arī noname ķīniešu planšetes ar pieticīgiem parametriem un citi krāmi par 10$.
Šeit gan jāuzmanās, ka šajās akcijās tirgotāji mēdz čakarēt – pēc nopirktās planšetes par 15$ atrunāties, ka beigusies partija utt. Tādā veidā viņi cenšas tikt pie liela feedback skaita. Te nu gan tad droši kasamies uz nebēdu, ja vien ir vēlme :)

P.S. Man Ali ir ap 100 reālo pirkumu. Ir arī bijis pāris problēmu, tas zemāk pie ieteikumiem, kā tikt ar tiem galā.

2) http://www.ebay.com


Lietoju, kopš atceros sevi. Piereģistrējos ebay 2000. gadā, kad gāju 10. klasē un man bija pirmā e-pasta adrese uz DELFI seno navigator.lv epastu. Pirmais pirkums bija Siemens C45 baterija ~4$ vērtībā – tests – naudu, kuru nebūtu žēl pazaudēt. Un tā aizgāja pirkumu bums. Feedback vairāk kā 250 un esmu tur pircis pārsvarā visu līdz atklāju Ali. Sākot ar Gillette skuvekļiem, beidzot ar baterijām, Ziemassvētku lampiņām un ntajām figņām priekš auto (pat lietotas daļas). Ebay kļuvis par globālu iepirkšanās monstru, par kuru nevienam vairs nav jautājumu.

Toties ir arī dažas lietas, ko der atcerēties:

1) pirms pērc ko, paskaties cik tas maksā Auction only. Iespējams vari preci dabūt 2x lētāk uzliekot likmi pēc 5 stundām nopērkot izsolē, nevis izmantojot Buy It Now

2) skaties citos ineta veikalos. Ali. Dealextreme u.c. Cenas mēdz būt dažādas

3) Neaizmirsti par 45 dienu Paypal protection periodu. Pēc 45dienām probēmu gadījumos, būs grūti atgūt naudu, ja preci nepiegādā. E-pasta notifikācijas par šo neesmu saņēmis.. Jāmonitorē pašam savā profilā

4) Paypal. Izdevīgi ir konfigurēt, lai maksu par preci, kad novelk no konta – to dara pēc bankas kursa, ja izmanto “ne konta valūtu”. Piemēram bankas konts ir EUR, bet pirkums USD. Konvertācija valūtām jebkurā gadījumā izdevīgāka būs, ka izmantosiet banku, nevis paypal.

5) Ebay reģionālie veikali (ebay.co.uk, ebay.de, ebay.ie) – šeit var dabūt specifiskas lokāli meklējamas lietas. Preces no Ķīnas caur šiem reģionālajiem valstu veikaliem būs vienmēr dārgākas (laikam tiek izmantota neizdevīga dolāru konvertācijas metode + EU nodokļu sistēma). Bet dažkārt šeit var atrast preces, kas nav globālajā ebay.com un ir specifiskas konkrētam reģionam.

Par ebay īsti nav ko piebilst – tas ir iepirkšanās standarts un “pa lielam” arī blondīnes ir iemācījušās ar to darboties iepērkot šmotas un pārdodot tās draugiem.lv grupās :)

3) http://www.dealextreme.com


Veikals līdzīgs Ali, bet cenas lielākas. Šis īstenībā bija mans atklājums aiz Ebay. Ali atklāju tikai nesen. Preču daudzums nereāls – daudz un var dabūt specifiskas lietas no Austrumu zemēm, kādas nav pat Ali. Tātad izmanto arī citus vairumtirgotājus. Apmaksa caur paypal vai kredītkartēm standartā. Kas jāpiemin no supporta – praktiski nav bijuši incidenti ar supportu. Problēmas gadījumā esmu atguvis/daļēji kompensēta nauda vietējo punktu veidā (un arī refund uz karti), kurus var izmantot tālākiem pirkumiem. Tāpat esmu sūtījis arī preci atpakaļ gan uz HK (HongKongu), gan arī vietējo noliktavu UK bez problēmām. Kā vien aizsūti atgriežamās preces tracking number + foto ar paku – refunds/replacement tiek procesēts uzreiz. Tādā ziņā support ir ideāls. Mīnuss – apstrāde ir ilga jebkuram pasūtījumam. Pluss – šeit var dabūt lietas, kas nav ebay vai Ali.

4) China related specifiskie veikali

4.1) Vairumnieki
http://www.made-in-china.com/
http://www.dhgate.com/
http://www.alibaba.com

4.2) Mazumntirdzniecība
http://www.chinavasion.com/
http://www.tmart.com/
http://www.dinodirect.com/
http://www.banggood.com/
http://www.ipmart.com/

u.c (citi pat izmanto vienu to pašu ineta veikala engine).

Šie veikali reāli liekami vienā grupā. Vairumnieki gan atsevišķi, jo nosacījumi ir nopietnāki (>100preces, vai inquiry), gan vispārēji – tie ir veikali, kuros var dabūt līdzīgas preces kā iepriekš minētajos.  Centu **sējam būtu reāli jaizčeko visi mazumnieki, lai dabūtu mazāko cenu :)

Nesen atklāju dīvainu http://www.buyincoins.com, kur specifiskas lietas var dabūt lētāk nekā pat Ali. Kā lasīju vienu komentāru no Krievijas – lētākais ķīniešu veikals, kas eksistē :) Tas ir tiesa, tikai limitētām precēm. Protams atkal čekojam citus veikalus, ebay utt. Bet lielākā daļa šeit tiešām ir lētāka.
Veikalu vienkārši atklāju, jo ebay pirkumā bija pievienota note no pārdevēja ar atlaižu kodu.

5) http://www.amazon.com


Zinu, ka daudzi no Latvijas iepērkas Amazon (arī co.uk adresē), iepērkot pārsvarā grāmatas u.c lietas. Pāris reižu arī es esmu atradis vajadzīgās lietas tur, bet beigu beigās neesmu nopircis. Tas ir pārsteidzošākais – Amazonā man nav neviena pirkuma. Lai gan piereģistrējos jau sen, vienlaicīgi ar ebay.
Tāpēc grūti ko komentēt, jo nav pieredzes (droši rakstiet par savu pieredzi komentāros). Vienīgais, ko esmu ievērojis – ļoti nepatīk lietotāja saskarne. Tā ir tik neērta, tik, atvainojos, tizla, ka esmu pārsteigts kā cilvēki tur vēl iepērkas. Mana intuitīvā sapratne par funkcijām lapā laikam iet citu ceļu nekā Amazon.
Piedevām, savulaik tur norēķināties varēja pat ar kredītkarti tikai zinot kartes numuru, bez expiry un CVV. Nezinu kā tagad, bet tas neko labu neliecina par veikalu – drošība nav pirmajā vietā?

Vēl ko nesen ievēroju. Atradu preci Amazon, kuru labprāt pasūtītu no USA un vēlējos aprēķināt piegādi uz Latviju. Ieliku pirkuma grozā, veicu aprēķinu un pirms pēdējā “Pasūtīt” soļa mani gaida nepatīkams pārsteigums – pie aprēķinātājām summām tika pieskaitīta mistiska “avansa” summa, kas jamaksā pārdevējam par mistiskām “importa izmaksām savā valstī”. Respektīvi, es jau pārdevējam samaksāju EU preces ievešanas nodokļus. Man gan ir aizdomas, ka VID šo ignorē un vēlreiz veic savu aprēķinu – tādā veidā par preci Tu divkārši pārmaksā. Šis gan ir stulbums un viss kopā attur no Amazon izmantošanas. Amazon UK gan varētu viss būt vienkāršāk..

6) Lielo zīmolu veikali

Ir daudz dažādi lielo zīmolu veikali, kuros parasti nopērkam vienu preci, kas interesē. Piemēram, GoPro firmas veikals, kur nopērkam tikai kameru un aksesuārus un aizmirstam. Liekas, ka īsti arī neesmu iepircies šādos (neatceros), bet principā tur ir droši (standarta kredītkaršu apstrāde vai paypal), bet cenas protams samērīgas ar zīmolu – laba, kvalitatīva prece arī atbilstoši maksās. Protams, var meklēt, piemēram ebay. Un tur pat var būt lētāk nekā OEM firmas veikalā. Šādi no ebay iepirku savulai Xtreamer medua player, jo ebay sanāca lētāk nekā oficiālajā veikalā.

7) Citi veikali

Ir lērums citu veikalu. Piemēram, sportsdirect.com ir labākais cenas variants mūsu reģionam sporta precēm. Tas, ka Sportdirect ir iegādājies >50% Sportland akciju – vai tas mums ko dod? Nē nedod. Sportland kā ir tā arī paliek nejēgā pārcenots, toties Sportsdirect no tā vārās (jo Sportland pārdod vietējam tirgum procentuāli daudz Sportsdirect preci).
Tāpēc iepērkamies pa tiešo un domājam racionāli un nebarojam kupi-proday variantus, kur vispār nav pievienotās vērtības.
Šādu veikalu ir daudz, arī nozaru ir daudz..

Tavu iepirkšanās pieredzi labprāt lasīšu komentāros.

Rezumē. Ieteikumi.

Īstenībā rakstu nobeidzot, pat nemaz neatceros par cik daudz e-veikaliem gribēju runāt. Pieredze pietiekoša, ka grūti visu sakopot domās. Tomēr labprāt ieteiktu nedrošajiem pircējiem par pirkumiem internetā vispār:

1) Nebaidīties no apmaksas. Ja apmaksa ir Paypal un ir buyer protect – atgūt ir viegli, ja spēj pamatot (ebay). Nav stresa. Grūtāk ir tad, ja ir jāievada kartes nr. Atgūt naudu tad ir grūtāk. Ja ir problēmas – tad tikai ar pārdevēju/banku.

2) Apmaksa. Ir jābūt gudram pircējam. Jo tas, uz ko spēlē – ir Tava nauda. Es, piemēram, izmantoju atsevišķu bankas karti tikai pirkumiem internetā. Ja būtu virtuālās kartes, izmantotu tās – lai lieki ne-embosētu plastiku-karti. Piedevām, šī karte “sēž” uz atsevišķa konta, kur ieskaitu vajadzīgos līdzekļus pirkumiem. Tas ir visdrošākais variants internetā pirkumiem un pirkumiem ārzemēs vispār. Interneta banka ir pieejama jebkuram jebkurā laikā. Pārskaitīt naudu no lokālā bankas konta uz otru ir vienkārši. Tā var izvairīties no krāpniekiem, ja uz tiem tomēr gadās uzķerties, kas grib prasīt lielāku cenu (vai krāpjas); un negribas sākt visu to disputa procedūru ar banku.
Vislabāk, ja interneta veikalā autorizējoties tiek izmantota 3D secure tehnoloģija. Tad ne tikai jāievada savas kartes dati (numurs, expiry, cvv), bet arī sava 3D secure parole no bankas sistēmas.

3) Ja nopērc preci. Gaidi to, bet tā nenāk. Nebaidies pārdevējam prasīt tracking number (ja tā nav; ja ir – pārbaudi to online sistēmās). Protams, liela daļa lēto teiks – sorry, tā kā prece maza, lēta – tracking number nav. Ja pēc 30 dienām nesaņemsi preci – saki to pārdevējam.
Tas atbild – veiksim atmaksu. Jā – tā bieži ir, kad preces pazūd, jo nav reģistrētas un mazi nelietīgi pasta darbinieki ir iekārojuši Tavu Playboy telefona piekariņu. Ko darīt? Ik pa laikam spamot pārdevēju un teikt, ka preces nav (saprāta robežās, ja nav tracking number). Ja pēc “oficiālā laika” preces nav, jau stingri jāpieprasa refund. Ebay u.c. sistēmu gadījumā dažreiz pārdevēji ignorē šādus messages un reaģē, ja tikai ierosina case – viņiem tas jau ir nopietnāk! Tas arī ir jāizmanto. Vislabāk – uzreiz neierosini case par problēmu (Tu taču esi labais, foršais saprotošais pircējs). Ja nav parastam message responses pēc 1-2 dienām – tad case un risinam visu oficiāli.

4) Feedback. Nekautrējies ielikt 5* feedback, ja selleris to ir pelnījis. Ja ir OK attieksme, ja nečakarē tekstus/smadzenes. Viņš cenšas. Atbalsti un nenoniecini, ja nav penījis. Esi cilvēcisks un saprotošs. Vispār, ko tur mācīt – tāda ir reāla dzīves mācība – uzvedies korekti un atbilstoši situācijai. Toties, ja sāk čakarēt, laužas ar atmaksu, kur tā ir pamatota – liec tā kā jūties – pēc emocijām. Pārdevējs padomās, ko tas ir darījis nepareizi.. [Cerams]

5) Izmanto akcijas. Bieži vien Ali nopērc preci par konkrēto akciju. Apmaksā brīdi vēlāk. Pēc tam selleris sāk kautkādas atrunas par to, ka prece nav pieejama, žēlabas. Prece nav profitā utt. Šeit jābūt skarbam – ja jau piedāvāji šādu cenu, tad pats uzņēmies atbildību un pasūtījumus. Nav ko čīkstēt par profitu un reāli vari čakarēt pārdevēju par to, kāpēc viņš pēkšņi nevar piegādāt produktu. Standarta atbilde būs, ka ražošanas jaudas beigušās utt..Esi gatavs un čakarē. Ja nervi tur, bet centu čakarētājam tur :)

6) Piegādes izmaksas un nodokļi. Esam uzmanīgi ar preču ievešanu Latvijā no trešām pasaules valstīm (Ķīna, HK, USA) – lielākā daļa lēto veikalu nav EU veikali. Latvijas muita var uzlikt iespaidīgus nodokļus, ja, piemēram, sūtīsi laptopu no USA. Aprēķinās gan muitas nodokli, gan PVN. PVN tiek pievienots jau precēm no ~23Eur. Esam uzmanīgi.
Protams, centu **sējs visādi mēģinās apiet šo situāciju, palūdzot pārdevēju uzlikt mazāku preces cenu utt. Dažreiz tas ies cauri, mazām precēm. Dažreiz nē – un muita var aizturēt preci, lai pieprasītu apliecinājuma dokumentus par patieso preces cenu (bankas izdruka utt), ja, piemēram, esi pasūtījis Samsung Galaxy S5 no Ķīnas, kura cena ir aizdomīgi maza, piemēram 50$. Tāpēc labāk esam korekti arī nodokļu jomā, aprēķinam nodokļus pirms preces pirkšanas, lai nav pārsteigumi vēlāk. Te var palīdzēt ļoti laba un vienkārša mājas lapa kā http://www.muitaspaligs.lv
Tāpat nenāk par ļaunu turēt ausis vaļā un sekot līdzi izmaiņām Latvijas likumdošanā.

Vēl ir iespēja izmantot kurjeru piegādes servisus, kas pa tiešo piegādā preci no UK, Vācijas un citām valstīm, lai ietaupītu piegādes izmaksās. Esmu pats izmanojis UKBox.lv – pašlaik problēmu nav bijis un visas preces un aprēķini tikuši veikti korekti. Tāpat ir daudz citi kurjeru servisi, kas reklamējas ss.lv un kuriem tas jau ir kā ikdienas darbs šāda veida preču piegādē.

7) EU noliktavas.Ļoti palēnām lētie Ķīnas veikali ievieš arī EU noliktavas, ātrāku preču piegādei uz EU. Cenas, protams, lielākas, jo nodokļi jau ir aprēķināti un iekļauti. Bet šis variants ir ļoti labs, ja jāpērk kāda vērtīga prece un negribas pārmaksāt nodokļos lielas summas Latvijā. EU noliktavā tā noteikti būs lētāka nekā Ķīnā + piegāde uz EU + Latvijas nodokļi. Banggood.com ir labs piemērs, kur strādā laba UK noliktava.

Tātad. Centos sniegt ieskatu savā pieredzē ar ārzemju interneta veikaliem un to principiem. Te rakstīju par dažiem veikaliem un tas nesniedz plašu reālo ieskatu. Jo ir ļoti daudz specifisko veikalu, kuros nopērc vienu preci un aizmirsti. Ar šādiem nav daudz pieredzes, bet labprāt dzirdētu atsauksmes arī par šādiem veikaliem.
Savukārt Latvijā interneta pirkumiem ir vienkāršs process – apmaksā pirkumu skaidrā naudā vai ar internetbankas starpniecību, saņem preci un lieto. 14 dienu laikā vari preci atdot atpakaļ (nesabojātu) – tā ir ļoti laba sava veida garantija, lai saprastu, vai prece ir OK, vai tomēr interneta veikals ir pārreklamējies un prece ir slikta (vari atodot to atpakaļ).

Es noteikti vairs neatceros visus ieteikumus, ko vēlējos šeit teikt, bet uz jautājumiem/diskusiju noteikti atbildēšu komentāros. Neapskatīju standarta iepirkšanās variantus kā oficiālie Apple veikali utt – tur viss ir skaidrs un iepirkšanās kā tāda ir neinteresanta (ja vien arī netrāpās kāda laba akcija).

Lai veiksmīgi pirkumi internetā. Un par savu finansu drošību labāk domāt pašiem, nevis uzticēties bankai un pārdevējam!

22 Responses to “Iepirkšanās internetā. Pa lēto ārzemēs – ieteikumi & pieredze”

 1. egro saka:

  labs raksts…
  mana pieredze ir ļoti līdzīga, atskaitot to, ka Ali nebiju līdz šim atklājis. Pēc šī raksta – noteitki kaut ko pačekošu iekš Ali.
  Līdz šim esmu 110% apmierināts ar DX.com – ja vien var pieciest to, ka ~1 mēn ir jāgaida, kamēr prece atceļo uz LV. Un kvalitāte atbilst ražotājam :)

  Vēl lielu atzinību no manas puses ir ieguvis sportsdirect. Un kas ir ļoti labi, ka tur pa lētām naudām var iegādāties ne tikai sporta apģērbu, bet arī kleitas, žaketes tb ikdienas drēbes. Piemēram apenes un zeķes pērku tikai tur.

  Amazone – njā, kaut kā neuzrunā, tāpat kā ebay, bet laikam tāpēc, ka nav bijis vajadzības neko tur pirkt.

  • BeatMaster saka:

   jā man arī ar sportsdirect līdzīgi – tur var nopirkt labas ne tikai sporta lietas. Parasti sagaidu, kad vajadzīgs lielāks apjoms, ko pirkt un tad taisu vienu mega pasūtījumu

 2. Edgars saka:

  Paldies par detalizēto rakstu, atklāju dažas jaunas vietas. No sevis vēlos piebilst ka dodu priekšroku Ķīnas interneta veikaliem (dx, tinydeal, pandawill) nevis Ķīnas ībejam Aliexpress. Interneta veikalos parasti necenšas pircējus piešmaukt, piemēram atsūtot 32 gb atmiņas kartes vietā tikai 4 gb. Protams nauda ir atgūstama, taču laiks ir pakāsts…

  • BeatMaster saka:

   Šie veikali tagad man bija jaunums.
   Ar atmiņas karti bijis tieši tā – es jau pirkuma sākuma neticēju cenai un nojautu, ka tas ir feiks. 64GB kartes vietā atnāca 8GB, beigās dabūju full refund. Nepiekritu daļējam refund, jāmāca tādi čakarētāji

 3. Ekings saka:

  Paldies par aprakstu. Man tieši ir bijsi pozitīva pieredze ar Dx, Tinydeal, ļoti patīk Amazon, kā arī lietoju ebay. Arī Aliexpress vai Ali neesmu lietojis iepriekš.

  Ievērtēju Ali piedāvājumu un konkrēti LG Pro akciju, tur pie maksājuma veidiem norādīti tādi mistiski maksājuma veidi kā Escrow, T/T vai Western Union. Nav tādi standarta veidi kā Mastercard, Visa, Maestro un visbeidzot Paypal. Jautājums par Ali, kā tu tieši veic apmaksu, vai standarta kartes/paypal tiek pieņemtas.

  • BeatMaster saka:

   Pie apmaksas ir arī visi tie mistiskie, bet, protams, ir iespēja maksāt pa tiešo ar VISA, MASTERCARD kartēm – to arī daru.
   Paypal nav; cik saprotu viņi ir uzbūvējuši savu maksājuma sistēmu Alipay, kas ir tiešs konkurents Paypal

 4. viedais saka:

  Kā Paypalā var apskatīties/koriģēt konvertācijas veidu? Atceros, ka šim kaut kad sen jau pievērsu uzmanību, bet tagad vairs nevaru atrast? Tas ir kaut kādos globālos setingos vai pie konkrēta pirkuma tieši?

 5. dina saka:

  vai kads i-veikals no poliem vai ka suta ari ar pecmaksu preci un kas notiek ja nesamaksasu par preci

  • BeatMaster saka:

   1) no poļiem neko īsti nezinu. man liekas, viņiem nav ļoti attīstīta tā joma; nemāku teikt
   2) šaubos, ka ar pēcapmaksu vispār kāds stādā – pārāk liels risks tirgotājam pazaudēt preci

 6. :P saka:

  Kas tās par muļķībām par to “refurbished”?
  Pārkrāmēts varbūt, bet nevis iepakojums, bet pats telefons. Teiksim pārdots bijis ar bojātu CPU. Lietotājs aizsūtījis atpakaļ un ražotājs salabojis un pārdod tālāk tirgū ar nelielu atlaidi. To nozīmē “refurbished”.

  Paldies par Banggood.com. Nezināju par noliktavām EU. Pēc piegādes 7-10 dienām varētu tiešam būt ka ir prece uz vietas. Uzreiz eju pasūtīt kāroto planšeti. :) Supper ja būs PVN iekļauts.

 7. Oh my goodness! an incredible post dude. Appreciate it Even so I will likely be experiencing problem with ur rss . Do not know why Can not enroll in it. Could there be any individual obtaining identical rss problem? Any individual who knows kindly respond. Thnkx

 8. Very rated post. I be taught a thing totally new on completely different blogs everyday. Deciding on one particular . stimulating to learn about the paper content from other writers and find out a bit something from their site. I’d like to apply particular of this material on my weblog you’re mind. Natually I’ll give a hyperlink here we’re at your internet-site. Recognize your sharing.

 9. thedb saka:

  Rekur. diezgan interesanta pamaciba par AliExpress.

  https://www.youtube.com/watch?v=D5fQPtO_eMU

 10. 222 saka:

  Jā, tas tiešām noderīgi :)

 11. Andris saka:

  Aliks rūlllē, bet uz kvalitāti ļoti neceriet, sūtot no turienes .. Poļos daudz i veikali, daudz labas cenas, viss notiek !

 12. Pats pērku saka:

  NJā aļikā kvalitāti nemeklēt :D

 13. Magnesia saka:

  Zinat kā var dabūt Cashback no Aliexpress pirkumiem un ne tikai ?

 14. Silko saka:

  Magnnesia par ko tu runā ?

 15. Elvia Fong saka:

  Hello there BeatMaster pieraksti∞ > Iepirkšanās internetā. Pa lēto ārzemēs – ieteikumi & pieredze

  Discover The Secret 3-Step Amazon Formula
  Start Earning Affiliate Commissions On Demand!
  Start Seeing Regular Big Commission Checks!
  Watch this video: http://bit.ly/Shop_ABot

 16. Homer Yee saka:

  Hi BeatMaster pieraksti∞ > Iepirkšanās internetā. Pa lēto ārzemēs – ieteikumi & pieredze

  NEW SOFTWARE – Live Event Blaster 2
  Watch me Rank On Page #1 In 60 Seconds !
  Get Instant Access to The ONLY SOFTWARE That RANKS Hundreds Of Live Events For You
  And Keeps The Rankings Sticking For Good!!
  Read More: http://bit.ly/Live_Event_Blaster

 17. Grady Dorsey saka:

  Good day BeatMaster pieraksti∞ > Iepirkšanās internetā. Pa lēto ārzemēs – ieteikumi & pieredze

  Find your audience, build a relationship and sell your products.
  Reach your business goals with AWeber’s email marketing and automation platform.
  With AWeber, you get all the email marketing tools you need to create and send beautiful and engaging emails.
  For a behind-the-scenes look at how you can use AWeber.
  Sign up free to our Test Drive email series: http://bit.ly/easy_email

Leave a Reply